Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом голови
Ярмолинецького районного суду
№ 17 /02-03 від 26.05.2025
ПОРЯДОК
проходження практики в Ярмолинецькому районному суді
здобувачами вищої юридичної освіти
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Цей Порядок розроблений відповідно до Закону України «Про вищу освіту», Кодексу законів про працю України, Наказу Міністерства освіти України «Про затвердження Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України» від 08 квітня 1993 р. № 93, Модельної програми проходження практики в судах здобувачами вищої освіти за спеціальністю «Право», схваленої рішенням Ради суддів України від 01.05.2025 № 22, з метою організації та належного забезпечення проходження практики в суді здобувачами вищої освіти.
1.2. Суд приймає для проходження учбової, виробничої, переддипломної та інших видів практики (далі - практика) здобувачів вищої юридичної освіти на підставі договорів, укладених між закладами вищої освіти (далі – ЗВО) та Державною судовою адміністрацією України або судом, а також за індивідуальними направленнями (за наявності умов для організації практики).
1.3. Організація та проведення практики в суді покладається на керівника практики, який призначається наказом голови суду.
1.4. Проходження здобувачами вищої освіти практики в суді відбувається на безоплатній основі.
1.5. Метою практики є ознайомлення здобувачів вищої освіти у сфері права з місцем і роллю суду в системі органів державної влади, структурою судової влади та формами суддівського врядування та самоврядування; організаційним забезпеченням роботи суду та діяльністю судді по здійсненню правосуддя, відповідно до визначених законом процедур; набуття практичних умінь і навичок працівника апарату суду та помічника судді; формування уявлення про етичні стандарти поведінки та підзвітність судді перед суспільством, а також правила поведінки працівників апарату суду.
ІІ. ПОРЯДОК ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ
2.1. Перед початком проходження практики студент пред'являє голові суду направлення, видане ЗВО, яке містить такі відомості:
- Прізвище, ім'я, по батькові студента;
- Повне найменування, місцезнаходження та контактні телефони ЗВО;
- Найменування факультету, форма і курс навчання;
- Період і вид практики.
Без пред'явлення відповідного направлення студент до практики не допускається.
2.2. Перед початком проходження практики здобувачам вищої освіти роз'яснюються їх права і обов'язки, визначається робоче місце, де вони будуть проходити практику, проводиться інструктаж з охорони праці і протипожежної безпеки.
2.3. На здобувачів вищої освіти, які проходять практику в суді, поширюються Правила внутрішнього трудового розпорядку суду.
ІІІ. ОБОВ'ЯЗКИ КЕРІВНИКА ПРАКТИКИ
3.1. До обов’язків керівника практики входить:
У випадку грубого чи систематичного порушення здобувачем вищої освіти правил внутрішнього трудового розпорядку, правил і норм охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії, або грубого порушення загальновизнаних етичних норм поведінки, за ініціативою керівника практики, проходження практики може бути призупинено із невідкладним повідомленням про це керівника практики від ЗВО.
ІV. ПРАВА ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ПРИ ПРОХОДЖЕННІ ПРАКТИКИ:
Під час проходження практики в суді здобувачі вищої освіти мають право:
V. ОБОВ’ЯЗКИ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ПРИ ПРОХОДЖЕННІ ПРАКТИКИ:
Під час проходження практики в суді здобувачі вищої освіти зобов’язані:
VI. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ПРАКТИКИ
За результатами проходження практики керівник практики у разі необхідності надає здобувачу вищої освіти відгук, у якому зазначаються: повнота та якість виконаних здобувачем вищої освіти завдань та програми практики; вміння студента аналітично мислити, самостійно приймати рішення, вирішувати поставлені завдання; рівень теоретичних знань студента, продемонстрованих при виконанні практичних завдань; набуття навичок виконання певних професійних обов'язків; ставлення до виконання завдань практики, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку бази практики, наявність порушень; оцінка результатів проходження практики; виявлення здобувачем освіти прагнення працювати за спеціальністю.