flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До 8 років ув’язнення засудили обвинуваченого у розбійному нападі на двох пенсіонерів

23 листопада 2020, 11:28

Вісім років позбавлення волі з конфіскацією усього належного майна, крім житла – таке покарання призначив Ярмолинецький районний суд обвинуваченому в розбої, вчиненому повторно, поєднаному з проникненням у житло (частина 3 статті 187 Кримінального кодексу України), визнавши його винним у інкримінованому злочині.

Як встановив суд, близько першої ночі 15 червня цього року 28-річний раніше судимий чоловік зняв дерев’яну віконну раму в будинку в с. Стріхівці Ярмолинецького району та заліз всередину. Господарі – 79-річний чоловік з 83-річною жінкою – ще не спали, тож нападник, погрожуючи ножем, почав вимагати у них золоті прикраси й гроші. Коли жінка пояснила, що вони не мають ні грошей, ні золота, підсудний вдарив її по голові спочатку ручкою ножа, потім кінчиком леза, а чоловіка кинув на підлогу і бив ногами. Далі схопив зі столу ще один ніж і кинувся на обох пенсіонерів. Зупинився тільки коли ті сказали, що в літній кухні є 100 гривень, які він може забрати.  Взявши гроші, розбійник зник.

У суді він розповів свою версію подій тієї ночі, мовляв, ні на кого не нападав та і ножа у нього не було. Хотів вкрасти брухт, тому заліз через вікно до хати. Коли ж господарі почали його проганяти, утік, прихопивши зі столу 100 гривень.

«Твердження обвинуваченого та його захисника про непричетність до розбійного нападу на потерпілих суд розцінює критично та не бере до уваги, оскільки вони спростовуються показаннями потерпілих, які є детальними та послідовними, а також об’єктивними доказами по справі – висновками судово-медичних експертиз», – констатує суд у вироку.

Обираючи вид та міру покарання, суд врахував, що обвинувачений вчинив особливо тяжкий злочин щодо осіб похилого віку, негативно характеризується за місцем проживання та навчання, раніше судимий, в тому числі, за розбій.

«Суд не бере до уваги зазначену в обвинувальному акті обставину, яка пом’якшує його покарання, - щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, оскільки під час судового розгляду не встановлено жодних даних, які б свідчили про його щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину. Навпаки, в судовому засіданні не виявив ініціативи щодо відшкодування майнової шкоди потерпілим», – ідеться у вироку суду, який ще не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційної інстанції.