Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Ярмолинецький районний суд Хмельницької області визнав 58-річного водія легковика винним у вчиненні дорожньо-транспортної пригоди, у якій мотоцикліст отримав тяжкі травми.
Автоаварія сталася 7 серпня 2024 року у селищі Ярмолинці: водій автомобіля «Volkswagen Passat», виїжджаючи з прилеглої території будинку на проїзну частину, зіткнувся з мотоциклом «Geon Invader 250», що їхав зустрічною смугою.
У результаті ДТП водій мотоцикла отримав відкриті переломи кісток гомілки, що за своїми ознаками належать до тяжких тілесних ушкоджень.
Під час судового розгляду справи водій легковика свою вину у вчиненні аварії визнав повністю. Розповів, що сів за кермо напідпитку, щоб перевезти машину в гараж. Коли виїжджав на проїзну частину й повертав направо, зробив більший радіус, аби оминути яму, проте не побачив мотоцикл. Сказав, що повністю відшкодував потерпілому заподіяну шкоду.
31-річний водій мотоцикла уважав за можливе призначити обвинуваченому не суворе покарання. Запевнив, що той просив у нього пробачення та повністю відшкодував заподіяні збитки, тож претензій до нього не має.
Дослідивши докази, суд дійшов висновку, що вина водія автомобіля у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, що заподіяло потерпілому тяжке тілесне ушкодження (ч. 2 ст. 286-1 КК України), доведена повністю.
При призначенні покарання суд врахував наявність кількох обставин, що його пом'якшують та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення: щире каяття обвинуваченого та повне добровільне відшкодування завданого збитку, а також особу винуватця ДТП, котрий раніше не судимий, має сім’ю, позитивні характеристики та численні нагороди за відданість і сумлінне виконання військового обов’язку.
Відтак призначив йому основне покарання нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції інкримінованої статті, – 2 роки позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на 5 років.
Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.