Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У СУДІ... ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
Вперше на Хмельниччині провели «екскурсію» в установі, куди, зазвичай, потрапляти не хочуть. Сталося це в Ярмолинцях.
Днем відкритих дверей у навчальному закладі або органах місцевого врядування навряд чи кого здивуєш. А ось, щоб подібний захід пройшов у суді.., такого точно ще не було. Принаймні, на теренах Хмельниччини. «Відзначилися» ж новизною в Ярмолинецькому районному суді, куди на цей захід завітав і кореспондент «Подільських вістей».
«Всім відомо, що суд — особливе місце, — із такими словами відвідувачів зустрічав правоохоронець, який одразу ж проводив інструктаж із правил поведінки відвідувачів у приміщенні Ярмолинецького суду. — Сьогодні ви матимете змогу ознайомитися з роботою усіх працівників суду, поспілкуватися з ними, бути присутніми під час розгляду судових справ». І хоч переважна більшість «зацікавлених» у заході була віком 15-16 років, але день відкритих дверей у суді можна, якщо коротко, охарактеризувати, як: «Пройшов на «Ура!»
«Подільська правозахисна фундація» провела опитування громадськості, чи задоволені ті роботою нашого суду, — почав пояснювати мету проведення «Дня відкритих дверей» голова Ярмолинецького районного суду Микола Худик. — І переважна більшість респондентів поставили нам високі оцінки. Однак ще до цього були оприлюднені результати загальнонаціонального опитування, які засвідчили, що люди, здебільшого, не довіряють судам. Тому, здається, населення просто мало знає про роботу судів. Ось ми і вирішили провести декілька просвітницьких заходів, щоб підвищити рівень довіри до наших установ, довести нашу прозорість тощо». А прозорість роботи суду, принаймні Ярмолинецького, одразу ж кинулася в очі. Уявіть, у такий наче святковий день голова суду не може приділити достатньо уваги гостям, оскільки... робота понад усе! Микола Павлович одразу ж «кинув» «першу партію відвідувачів» у зал засідань, де розпочав розгляд однієї справи. І все на очах «перехожих». Безумовно, сценарій «Дня відкритих дверей» «зламала» життєва ситуація у суді працює троє суддів. Один на лікарняному, другий зайнятий, а третій — голова — вимушений розглядати справи попри свято. Однак, здається, цей факт сподобався багатьом, адже не кожній людині хоча б раз у житті (і слава Богу) доводиться бути присутнім на судовому засіданні.
Микола Худик після розгляду однієї справи, нарешті, показав старшокласникам різні кабінети, в яких трудяться працівники суду. Завів і до себе. «Ну, хто хоче сісти в крісло голови суду?», — запитав Микола Павлович відвідувачів. А у відповідь тиша... Всі сором'язливо подивилися під ноги та почули від головного судді Ярмолинеччини жартівливу фразу: «Хто не хоче сісти в моє крісло, той не хоче стати суддею». Однак вже інші гості, котрі того дня завітали до суду, були розкутішими за попередніх, і знайшовся сміливець з натовпу, котрий вигукнув: «Я, можна, я присяду!» Присів, сфотографувався та... пішов разом із Миколою Худиком на інше судове засідання. «Сьогодні вранці прийшли чотири справи з обласної психіатричної лікарні, —ділиться Микола Павлович. — Ось поки їх не розгляну, додому не піду». А стосуються вони чотирьох подолян, що відмовляються від лікування, на якому наполягають медики. На слуханні однієї з таких справ побував і кореспондент «Подільських вістей». «Судили» мешканця Кам'янця-Подільського, який марить та агресивно ставиться до матері та медперсоналу, монад годину суддя Худик намагався зрозуміти, чи справді людині потрібне примусове лікування. Разом із ним намагалися це зрозуміти і відвідувачі суду. Однак рішення, як того вимагає закон, приймав Микола Павлович... з двома народними засідателями. «Лікувати», — сказали вони, після чого на обличчях багатьох присутніх у залі з'явилися задоволені посмішки: суд та вони виявилися однодумцями.
Володимир ГОРДИНСЬКИИ.
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ-СУД-ПРОЗОРІСТЬ
Діяльність судів на Хмельниччині стає відкритішою і прозорішою
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, 21 травня. (Володимир Захар'єв - УКРІНФОРМ.) Проведення Дня суду започаткували у Ярмолинецькому районному суді, що на Хмельниччині. Сьогодні кожен охочий міг ознайомитись з роботою закладу, отримати роз'яснення з будь-яких фахових питань, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу. Така практикувалось на Хмельниччині вперше.
Присутні взяли участь у показовому судовому засіданні, отримали папки із просвітницькими матеріалами та шістьма фільмами на дисках про роботу судової системи, а також ознайомчий фільм про роботу райсуду.
«Чим більше суспільство матиме достовірної інформації про судову систему, тим менше негативних стереотипів пануватиме у ньому, - прокоментував голова суду Микола Худик. - Поки що, на жаль, їх є чимало.»
Потім на запитання відвідувачів відповідали секретар суду, помічники судді, керівник апарату, інші спеціалісти. Завершився візит у кабінеті голови суду, де, крім іншого, їм дозволили навіть посидіти у кріслі головного судді.
За інформацією районної газети «Вперед», початок такого напрямку роботи у Ярмолинецькому районному суді відбувся ще наприкінці минулого року. Громадська організація «Подільська правозахисна фундація» проводила тут опитування громадськості з використанням методології карток громадського звітування в рамках пілотної програми щодо якості функціонування судів за підтримки проекту ШАГО "Україна: верховенство права». Результати дослідження були оприлюднені у березні цього року. А своєрідний день відкритих дверей - чергова сходинка у низці запланованих заходів з відкритості та прозорості подільських судів
ЗАРАДИ ПІДВИЩЕННЯ ДОВІРИ
Інноваційний досвід, а саме проведення Дня суду започаткували у Ярмолинецькому районному суді. В цей день кожен бажаючий міг ознайомитись з роботою закладу загалом та кожного його працівника окремо, отримати роз'яснення з будь-яких питань. Мета такого заходу - побудова правового діалогу між судом та суспільством задля покращення доступу до правосуддя, відкритості та прозорості роботи суду, підвищенні довіри громадян. Такий заїхід проводився вперше на Хмельниччині.
- Ми виконуємо свою роботу, а оцінюють її люди,- прокоментував голова суду Микола Худик. - Тому чим більше суспільство матиме достовірної інформації про судову систему, тим менше негативних стереотипів пануватиме у ньому, що, на жаль, сьогодні не є рідкістю.
Власне, початок такого напрямку роботи у районному суді відбувся ще в кінці минулого року. Громадська організація «Подільська правозахисна фундація» проводила тут опитування громадськості з використанням методологи карток громадського звітування в рамках пілотної програми щодо якості функціонування судів за підтримки проекту \ZSAID "Україна: верховенство права». Результати дослідження були оприлюднені у березні цього року. А своєрідний день відкритих дверей - чергова сходинка у низці запланованих заходів. Під час Дня суду співробітники зустрічали журналістів, школярів, учнів ліцеїв. Старшокласники мали можливість взяти участь у судовому засіданні, отримали папки із просвітницькими матеріалами та 6 фільмами на дисках про роботу судової системи, а також ознайомчий фільм про роботу нашого райсуду. Потім на запитання відвідувачів відповідали секретар суду, помічники судді, керівник апарату, інші спеціалісти. Завершився візит у кабінеті голови суду, де, крім іншого, охочі могли і посидіти у кріслі головного судді району.
Наш кор