flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Водій «Хмельницькобленерго» не довів у суді зв'язок між роботою на підприємстві і своїм захворюванням

14 березня 2019, 13:16

Ярмолинецький районний суд повністю відмовив від задоволення позову працівника ПАТ «Хмельницькобленерго» до свого роботодавця про визнання нещасного випадку таким, що пов'язаний з виробництвом.

Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що в ніч на 8 січня 2017 року він, водій оперативно-виїзної бригади РЕМ, виїхав на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації. Тоді ж стан здоров’я чоловіка різко погіршився, його завезли до лікарні, де він пролікувався майже місяць і отримав довічно 2 групу інвалідності (за загальним захворюванням).

Чоловік стверджує, що підприємство не організувало йому медичного огляду перед виїздом, не мало права залучати його, інваліда 3 групи, до роботи в нічний час та лише через рік провело розслідування нещасного випадку на виробництві, але в Акті проведення розслідування (форма Н-5) зазначило, що випадок не є виробничим.

Позивач просив визнати нещасний випадок (захворювання), що стався з ним під час виконання трудових обов’язків, виробничим, зобов’язати відповідача переглянути складений Акт та скласти інший (за формою Н-1) за фактом нещасного випадку.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав. Пояснивши, що події, який сталися з позивачем, не розслідували, бо не було звернення потерпілого про нещасний випадок на виробництві. І, як згодом з’ясувала спеціальна комісія, причинно-наслідкового зв’язку захворювання водія та впливом на нього шкідливих виробничих факторів немає. Про це зазначила у відповідному Акті.

«Лише комісія з розслідування має повноваження щодо з’ясування обставин та причин нещасного випадку, встановлює за результатом розслідування, чи пов'язаний випадок з виробництвом, чи ні, складає відповідні акти», - ідеться у рішенні суду.

Проте, зазначає суддя, позивач не оскаржував висновок спеціальної комісії до управління Держпраці у Хмельницькій області, як те передбачає законодавство. Інші доводи представника позивача, зокрема, щодо медогляду і протипоказань роботи в нічний час, також не підтверджені належними і допустимими доказами у справі.

Рішення не набрало законної сили і може бути оскаржене до апеляційної інстанції.