Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Ярмолинецький районний суд розглянув справу за адміністративним позовом про скасування постанови адміністративної комісії Косогірської сільської ради Ярмолинецького району, згідно з якою позивачку було звільнено від адміністративної відповідальності за статтею 183 КУпАП – завідомо неправдивий виклик пожежної охорони, обмежившись усним зауваженням.
Позивачка вважає, що ця постанова винесена з порушенням законодавства, бо її ніхто не повідомив про час і дату розгляду справи, адмінкомісія не з’ясовувала, чи правильно складено протокол, чи була подія адміністративного правопорушення.
Пояснює, що 17 березня 2020 року проїжджала через с. Ясенівка Ярмолинецького району і побачила сильний дим, характерний для спалювання сухої рослинності. Уважаючи, що виконує свій громадянський обов’язок – убезпечує від імовірних негативних наслідків спалювання сухостою, вона повідомила про випадок, набравши 101. Утім, поліцейський склав щодо неї протокол про адміністративне правопорушення за завідомо неправдиве повідомлення Ярмолинецького сектору надзвичайних ситуацій.
У травні адміністративна комісія Косогірської сільської ради Ярмолинецького району винесла постанову у цій справі про адміністративне правопорушення, якою її було звільнено від адміністративної відповідальності за ст. 183 КУпАП, обмежившись усним зауваженням. Жінка ж наполягає, що викликала працівників служби надзвичайних ситуацій не без підстав, тому просить суд скасувати постанову адміністративної комісії та закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
У своєму рішенні суд зазначає, що об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого статтею 183 КУпАП, полягає у завідомо неправдивому виклику спеціальних служб, у тому числі, пожежної охорони, а дії правопорушника спрямовані на зрив їх нормальної роботи. Суб'єктивна сторона – характеризується наявністю прямого умислу, тобто, правопорушник викликає представника спеціальної служби нібито для надання допомоги, достовірно знаючи про те, що в цьому немає ніякої необхідності, тим самим усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій. У той же час, пояснення позивачки спростовують факт про те, що вона здійснила саме неправдивий виклик працівників пожежної охорони.
«Оцінюючи встановлене, суд приходить до висновку про скасування даної постанови в зв'язку із відсутністю в діях (позивачки) складу адміністративного правопорушення передбаченого ст. 183 КУпАП, оскільки в судовому засіданні не встановлено, що 17.03.2020 вона здійснила завідомо неправдивий виклик пожежної охорони», – ідеться в рішенні суду.
Відтак Ярмолинецький районний суд задовольнив адміністративний позов: скасував постанову адміністративної комісії Косогірської сільської ради Ярмолинецького району про притягнення позивачки до адміністративної відповідальності за ст. 183 КУпАП та звільнення її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, у зв'язку з відсутністю в її діях події та складу адміністративного правопорушення.
Рішення не набрало законної сили і може бути оскаржене до апеляційної інстанції.