Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАТВЕРДЖУЮ:
В.о.голови Ярмолинецького районного суду
Хмельницької області
__________________ М.М.Баськов
27 грудня 2013 року
Правила поведінки громадян у суді
І. Загальні положення.
Ці Правила запровадженні з метою забезпечення порядку у приміщенні Ярмолинецького районного суду Хмельницької області (далі за текстом “приміщення суду”).
Правила визначають порядок та підстави перебування громадян у приміщенні суду.
Правила також визначають вимоги до зовнішнього вигляду та поведінки громадян, що знаходяться у приміщенні суду.
Дані Правила є встановленими у суді правилами, у розумінні диспозиції ст.1853 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно, за порушення вказаних Правил громадяни – відвідувачі приміщення суду, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності за неповагу до суду та порушенням порядку під час судових засідань.
Зміст даних Правил доводиться до відома громадян, які відвідують приміщення суду, шляхом розміщення на дошці об»яв для загального ознайомлення.
2.Порядок проходження громадян до приміщення суду.
2.1. Вхід у приміщення суду здійснюється наступним чином:
Понеділок, вівторок, середа, четвер, п»ятниця :
з 8.00 до 17.15 години;
окрім обідньої перерви з 12.00 до 13.00 години.
по виклику у судові засідання у якості підсудних, потерпілих, представників, позивачів, відповідачів, третіх осіб, свідків, спеціалістів, експертів, перекладачів – на час розгляду справи; виявлення бажання бути присутніми у залах судових засідань під час слухання цивільних, адміністративних та кримінальних справ у відкритих судових засіданнях – на час розгляду справи;
звернення на особистий прийом з питань організації роботи суду до голови суду по понеділкам з 8.00 до 17.00 години та керівника апарату суду по середам з 8.00 до 17.00 години.
2.2 До приміщення суду вільно допускаються працівники прокуратури, судді та працівники судів, народні засідателі, судді у відставці, адвокати, співробітники Служби безпеки України, МВС України, посадові особи органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, за умови пред’явлення службових посвідчень, військовослужбовці конвойного підрозділу під час доставки підсудних, та проведення навчань, службовці та військовослужбовці органів виконання покарань, працівники державної виконавчої служби, Народні Депутати України, а також інші працівники підприємств, установ та організації у службових питаннях.
2.3 Отримання копій процесуальних документів, здачі заяв, скарг, у тому числі апеляцій, клопотань, звернень, повідомлень, листів та будь-яких інших документів здійснюється через канцелярію суду.
2.4 Отримання дозволів на побачення з особами, що утримуються під вартою та інформації про рух справ здійснюється через відповідного секретаря судових засідань або помічника судді того із суддів, у кого в провадженні знаходиться справа.
3. Підстави відмови громадянам у проходженні до приміщення суду:
3.1 Відвідування приміщення суду громадянами для поза процесуального спілкування з суддями та працівниками суду з метою з’ясування позицій та перспектив розгляду конкретних справ, здійснення впливу на суддів та працівників суду, отримання консультацій та порад у суддів та працівників суду з питань здійснення правосуддя, чи правових питань – є недопустимим.
3.2 Не допускається відвідування приміщення суду громадянами з ознаками алкогольного чи наркотичного сп’яніння, неповнолітніх у віці до 16 років, за виключенням випадків виклику неповнолітніх для участі у судовому засіданні у якості учасників процесу чи свідків.
3.3 Не допускається відвідування приміщення суду у шортах, майках, топіках, міні-спідницях, спортивному одязі, одязі з прозорих тканин, з відкритими частинами тіла, у не охайному одязі, а також у одязі, який містить на собі нецензурні чи образливі вислови. Не допускається проходження до суду у пляжному вигляді та без взуття.
3.4 Не допускається внесення громадянами у приміщення суду будь-яких колючих, ріжучих чи рублячих предметів, або інструментів (ножів, сокир, кіс, сап, швайок, ножиць, молотків, в’язальних спиць, тощо), холодної та вогнепальної зброї, будь-яких видів газової зброї (пістолетів, газових балонів, тощо), зброї під гумову кулю, дитячої іграшкової зброї, вибухових засобів та речовин, спиртних напоїв, предметів харчування, наркотичних засобів, консервів у металічній та скляній тарі, будь-яких рідин окрім води та безалкогольних напоїв.
3.5 Не допускається проходження до приміщення суду з собаками, котами, та іншими домашніми чи хижими тваринами, та птицею.
3.6 Фото – та – відео зйомка під час судових засідань може бути дозволена ухвалою суду, щодо розгляду конкретної справи. Фотографування та відеозйомка приміщень суду поза судовими засіданнями можливі з дозволу голови суду. У цих випадках проходження до приміщення суду з відео – та фото апаратурою можливе з дозволу голови суду.
3.7 Не допускається проходження до приміщення суду громадян з будь-якими візками, велосипедами та сумками, валізами, чи іншими предметами розміром більше як: 40см Х 15см Х 25см (крім портфелів, папок для паперів, та дамських сумок).
4. Порядок пропуску громадян до приміщення суду.
4.1 Особи, які прибули для участі у судових засіданнях у якості сторін по справі, свідків, потерпілих, представників, третіх осіб, допускаються у приміщення суду за наявності виклику суду, а у разі відсутності виклику – за розпорядженням судді, помічника судді, або секретаря судового засідання, чи судового розпорядника.
4.2 Учасники судових процесів та слухачі допускаються до приміщення суду виключно на час розгляду конкретної справи. Особи, які прибули для участі у розгляді справи та слухачі секретарем судового засідання чи судовим розпорядником супроводжуються до зали судового засідання. При цьому як учасники процесу, так і слухачі попереджаються секретарем судового засідання чи судовим розпорядником про необхідність покинути приміщення суду після закінчення судового засідання.
4.3 Особи, які прибули на особистий прийом до голови суду та керівника апарату суду допускаються у приміщення суду у дні та години особистого прийому.
4.4 Особи, які прибули до суддів чи працівників суду у приватних питаннях, допускаються до приміщення суду за розпорядженнями голови суду чи керівника апарату суду.
5. Правила поведінки у приміщенні суду.
5.1 Відвідувачі, учасники процесу повинні дотримуватися тиші, та громадського порядку.
5.2 Відвідувачі, учасники процесу зобов’язані мати охайний зовнішній вигляд. Не допускається присутність у залах судових засідань у спортивному одязі, шортах, майках, топіках, міні-спідницях, одязі з прозорих тканин, з відкритими частинами тіла, у пляжному вигляді та без взуття.
5.3 У приміщенні суду забороняється палити та розпивати спиртні напої, палити дозволяється у спеціально відведених місцях.
5.4 Відвідувачам, учасникам процесу у приміщенні суду та залах судових засідань забороняється голосно розмовляти, користуватися мобільними телефонами, вчиняти сварки між собою та з працівниками суду, у будь-який спосіб перешкоджати нормальній роботі суддів та працівників суду. Відвідувачам у приміщенні суду забороняється висловлювати образи на адреси суддів, працівників суду, пошкоджувати будівлю суду та майно суду.
5.5 Відвідувачі у приміщенні суду зобов’язані виконувати вимоги суддів, працівників суду з питань дотримання громадського порядку та цих Правил, припинення порушення громадського порядку. Відвідувачі зобов’язані виконувати законні вимоги суддів, працівників суду, у тому числі і про залишення приміщення суду.
5.6 У залах судових засідань під час розгляду справ відвідувачі: учасники процесу та слухачі, зобов’язані виконувати вимоги головуючого по справі. Слухачі зобов’язані підтримувати тишу під час ведення судового процесу, виходити та заходити до залу судового засідання, у якому розглядається справа, виключно з дозволу головуючого. Здійснення фотографування та відеозапису судового процесу допускається за ухвалою суду. Під час розгляду справи слухачам та учасникам процесу забороняється користуватись мобільними телефонами. Слухачам забороняється розмовляти в процесі, допускати будь-які вислови на адресу суду чи учасників процесу, будь-яким іншим чином порушувати порядок у судовому засіданні чи виражати неповагу до суду або встановленим у суді правилам.
5.7 У разі порушення відвідувачем громадського порядку чи вимог даних Правил поведінки у приміщенні суду, секретарем судового засідання чи судовим розпорядником за розпорядженням голови суду, суддів або керівника апарату суду має складатись протокол про адміністративне правопорушення за ст.185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Розробив:
Керівник апарату суду Л.А.Монастирська